Jsem grafická designérka a zaměřuji se na design knih a knižní typografii. Vystudovala jsem ateliér vizuální komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a od roku 2013 působím v nakladatelství Host, kde navrhuji obálky nových českých i zahraničních románů, odborných publikací, dětských knížek a young adult literatury. Upravila jsem přes stovku titulů, mezi něž patří knihy oceňovaných českých autorů, jako jsou Jiří Hájíček, Radka Denemarková, Petra Dvořáková či Ferdinand Leffler.

Největší inspirací při navrhování obálky je pro mě příběh samotný, rukopis, který si na začátku přečtu. Ten nápad ale čeká jinde — po cestě do práce, v rozhovorech s lidmi, v běžném životě. Baví mě nenápadné detaily všedního dne, milé paradoxy, ke kterým jsem s každou knihou vnímavější. Diskutuji s autory, ptám se čtenářů. Dobrý knižní design je pro mě ten, kdy grafika příběh dotváří, citlivě napovídá, ale nepřehlušuje.

Jaká je vaše oblíbená obálka? Chcete spolupracovat? Napište mi nebo sledujte můj Instagram — těším se na rozhovor s vámi.

E-mail

info@luciezajickova.cz

Instagram

@lucie.zajickova